Бджільництво та пестициди
Під час своєї поїздки на фермерський, щоб поповнити запаси меду, зібраного з місцевих диких квітів, я не міг не помітити, що його кількість на вітринах за останні роки значно зменшилася. Крім того, ціна меду зросла принаймні на 20%, а то й більше. Я вирішив вивчити проблему вимирання бджіл (старанних запилювачів) і як це впливає на харчовий ланцюг, ну й, звичайно ж, що можуть зробити хіміки в подоланні даної проблеми. Я задався питанням, чи є методи підготовки зразка, такого як Accelerated Solvent Extraction (ASE) техніка, які можуть бути використані для вилучення пестицидів з продуктів бджільництва на основі квіткового пилку. Але, перш ніж говорити про аналітичні методи, я думаю, потрібно повести короткий огляд того, що відбувається з бджолами і пестицидами.
Синдром руйнування бджолиних сімей
Недавня стаття, опублікована в Scilogs під назвою «Весна прийшла, але де всі бджоли?» - Обговорює синдром руйнування бджолосімей і широке використання класу інсектицидів, неонікотиноїдів, які викликають найбільше число смертей медоносних бджіл. Неонікотиноїди змушують їх, вести себе неадекватно - бути активними взимку, що призводить до смерті комах. Європейський союз заборонив неонікотиноїди в 2013 році, а в Сполучених Штатах Агентство з охорони навколишнього середовища (EPA) навряд чи схвалить застосування неонікотіноідних пестицидів, оскільки продовжує аналізувати небезпеку пестицидів для бджіл. Токсичність неонікотиноїдів для бджіл та інших комах зумовило підвищену увагу до них у всьому світі. Серйозний ризик для бджіл не слід недооцінювати, так як одна третина раціону США залежить від рослин які запилюють ці комахи. American Bird Conservancy (ABC) дало оцінку, потенційним екологічним наслідкам від цих пестицидів, які виходять далеко за рамки бджільництва. Їх доповідь закликає EPA включити в список впливу неонікотиноїдів: птахів, водних безхребетних і інших диких тварин.
Стаття ABC під назвою «Недооцінка загрози найбільш широко поширених в світі пестицидів на птахів, бджіл, водну флору і фауну» цитує директора програми по пестицидах Синтію Палмер, "Цілком очевидно, ці хімічні речовини мають потенціал, щоб впливати на весь харчовий ланцюжок. Накопичення в навколишньому середовищі неонікотиноїдів, їх схильність до інфільтрації крізь грунт в підземні води, призводить до вкрай негативного впливу на безхребетних, що тягне за собою серйозні екологічні проблеми з незворотними наслідками ".
Класифікація пестицидів
Пестициди підрозділяються на групи в залежності від їх хімічної структури (органофосфати, піретроїди, хлорорганічні, карбамати, неонікотиноїди і т.д.), способу дії (системний, контактний), вражаємих організмів (інсектициди, акарициди, гербіциди, фунгіциди, бактерициди, нематоциди) і способу виробництва (синтетичні або натуральні). Хлорорганічні пестициди є стійкими органічними забруднювачами (СОЗ), відносяться до класу забруднюючих хімічних речовин, широко поширених в навколишньому середовищі, тому що вони дуже повільно розпадаються і накопичуються в багатих ліпідами тканинах, таких як жирові відкладення. Багато хлорорганічних пестицидів, відносяться до хімічних речовин, що руйнують ендокринну систему, тобто мають вузьконаправлену токсичну дію на гормональну систему організму.
Інструкція застосування 152, під назвою «Видобуток хлорорганічних пестицидів з тканин устриць з використанням прискореного екстракції розчинником» використовує одну з наших систем прискореної екстракції розчинником (Thermo Scientific Dionex ASE 350 Accelerated Solvent Extractor system) і типовий полімер підготовки (Dionex ASE Prep MAP polymer) призначений для підвищення ефективності видобутку вологих проб під час екстракції в клітині. Метод простий і надійний, дозволяє отримувати хлорорганічні пестициди з тканин устриць з подальшим газохроматографічним аналізом.